امروزه یادگیری زبان انگلیسی در این شرایط دشوار و در خانه کاملا امکان پذیره. ایده خوبیه که از زمانی که دارین برای یادگیری این زبان به بهترین شکل استفاده کنین، و حتی یه برنامه هفتگی مطالعه بسازین.

اولین چیزی که باید به آن توجه کنین، سطح زبان انگلیسی و نقاط قوت و ضعف شماست. ممکنه گرامر شما در سطح عالی، اما مهارت صحبت کردن شما ضعیف باشه. اما یادتون باشه سطح زبان انگلیسی شما به این بستگی داره که چقدر مطالعه و تمرین دارید. در این مطلب میخوایم به شما کمک کنیم که چطوری شروع کنین.

 

1.
از کلاس های آنلاین زبان انگلیسی استفاده کنین

کلاس های آنلاین زبان انگلیسی بهترین راه تقویت مهارت های Speaking  و Listening هستند. وب سایت های Cambly  و italki  بهترین سایتها برای استفاده از یک کلاس به زبان انگلیسی هستن. شما می تونین یک تماس با یک معلم انگلیسی زبان داشته باشین و حتی ساعتی رو برای یک مکالمه برنامه ریزی کنین. این یکی از بهترین راهها برای داشتن یک مکالمه واقعی انگلیسی در خانه است. اگر بعضی از موضوعات گرامر یا کلمه جدید را متوجه نشدین، نگران نباشین، می تونین از معلم بخواین که به شما توضیح بده.

 

2.
کتاب هایی به زبان انگلیسی بخونین

خوندن کتاب به زبان انگلیسی، دامنه لغات شما را افزایش می ده و درک مطلب به زبان انگلیسی را در شما تقویت می کنه. همیشه باید کتاب های کوتاه را انتخاب کنین تا علاقه خود را نسبت به موضوع از دست ندین. اگر سطح بالایی از دانش انگلیسی را دارا هستین، بنابراین می تونین در این لینک کتاب های کلاسیک رو بصورت رایگان بخونین؛ Project Gutenberg .

3.
سریال یا فیلم ببینین

تماشای فیلم یا سریال یکی از راه های محبوب برای تقویت مهارت شنیدن و حتی دامنه لغاته. تماشای فیلم می تونه به دو صورت برای شما مفید باشه. اول اینکه از اون به عنوان بخشی از مطالعه خود استفاده می کنین، به این معنی که یک ویدیو را انتخاب و بصورت آهسته می بینین، و تلاش می کنین هر کلمه جدید را با زیرنویس متوجه بشین. دوم اینکه ( و احتمالا رایج ترین) بصورت منفعلانه مشغول تماشای آن فیلم هستین. ممکنه فکر کنین مورد دوم موثر نیست، اما هنوز هم راهی خوب برای زمانیه که از مطالعه خسته شدین.

4.
دروس انگلیسی را در Youtube ببینین

یوتیوب یکی از منابع عالی برای یادگیری زبان انگلیسیه. بهترین کانال یادگیری زبان در این منبع، EngVID هست که دارای تعداد زیادی از ویدیو های آموزش زبان انگلیسیه.

5.
به رادیو گوش بدین

امروزه به کمک اینترنت می توان به ایستگاه های رادیویی بی شماری در سراسر جهان دسترسی داشت. شما می تونین موضوعات مورد علاقه خودتون رو در رادیو پیدا کرده و از اونها برای تقویت مهارت Listening استفاده کنین.

6.
به پادکست گوش بدین

گوش کردن به پادکست یکی از راه های تقویت Listening  و همچنین یادگیری گرامر یا لغت جدید است. استفاده از پادکست ها بهترین راه برای استراحت بعد از مطالعه هستن. بهترین پادکست ها را میتونین در Spotify گوش بدید.

7.
به موسیقی همراه متن ترانه گوش بدین

موسیقی یکی از بهترین گزینه ها برای تمرین یادگیری زبان انگلیسیه، و استفاده از متن ترانه می تونه به شما در یادگیری کمک بسیاری کند.

8.
گرامر یاد بگیرین

بله البته، گرامر یاد بگیرین. مطالعه گرامر خیلی جالبه بخصوص اینکه خونه یکی از بهترین محل ها برای مطالعه اون هست. شما می تونین از یک کتاب گرامر مثل “ English Grammar in Use” یا منابع دیگری از گرامر استفاده کنید. پیشنهاد های ما برای یادگیری گرامر :

  • مرحله اول : سطح خودتون رو پیدا کنین.
  • مرحله دوم: از لیست موضوعات گرامر در سطح خودتون در آزمون های انگلیسی استفاده کنید.
  • مرحله سوم: روزانه یک موضوع انتخاب کنید. برای تمرین بیشتر می تونین از این سایت ها استفاده کنید؛ English Grammar و English Grammar Lessons .

9.
از اپلیکیشن های  آموزش لغت استفاده کنین

برنامه های رایگان مثل Duolingo ، Babbel ، Memrise و Busuu برای یادگیری لغت وجود دارند که با دروس متنوع این امکان را به شما می دهند که بطور موثر لغات جدید یاد بگیرین.

10.
دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی رو انتخاب کنین

دوره های آموزش آنلاین یکی از راه های موثر برای یادگیری زبان انگلیسی در یک مسیر استواره. Espresso English courses یکی از بهترین دوره های آنلاین را داراست که می تونین این دوره ها را با سرعت خودتون یاد بگیرین.

11.
یک دفترچه خاطرات به انگلیسی بنویسین

نوشتن خاطره یک راه خوب و موثر برای تمرین زبان انگلیسی و تقویت مهارت writing شما به انگلیسیه. خیلی سادس. فقط هر روز سعی کنین افکارتون رو به انگلیسی بروی کاغذ بیارین. حالا چرا؟ چون این راه در آینده به شما کمک میکنه که به انگلیسی فکر کنین و تسلط نوشتاری شما به زبان انگلیسی رو تقویت میکنه. نوشتن افکارتون روی کاغذ برای سلامت ذهن هم خوبه.

12.
در شبکه های اجتماعی یا انجمن ها بنویسین

انجمن ها یکی از محل های خوب برای به اشتراک گذاری سوالات درباره یادگیری زبان انگلیسی هستن. یکی از محبوب ترین انجمن ها برای آموزش انگلیسی هم Reddit و Word References  هستن. میتونین سوالات مربوط به گرامر یا اینکه حتی چجوری انگلیسی یاد بگیرین رو توی این انجمن ها بنویسین.

13.
از بازی های ویدیویی به زبان انگلیسی استفاده کنین

بازیهای ویدیویی هم یکی دیگه از راه های یادگیری زبان انگلیسی هستن و حتی خیلی ساده ست که شما به یک بازی از طریق اینترنت ملحق بشین. میتونین بعضی بازی ها رو توی Twitch  ببینین. خیلی از بازیها شامل یک راه برقراری ارتباط با حریف مقابلتون هستن، که اینجوری میتونین کم کم یاد بگیرین چجوری به زبان انگلیسی صحبت کنین.

14.
مهارتی به انگلیسی یاد بگیرین ( یادگیری ساز موسیقی، یا هر مهارت دیگه… )

یک راه دیگه برای تمرین زبان انگلیسی یادگیری مهارت جدید به انگلیسیه. از برنامه نویسی و ورزش کردن گرفته تا یادگیری ساز موسیقی جدید. همه اینها به شما کمک میکنن کم کم بتونین لغات جدید توی زمینه های مختلف یاد بگیرین.

15.
یک پارتنر زبان پیدا کنین

یک پارتنر زبان میتونه همراه خوبی برای آشنا شدن با فرهنگ، غذاها، یا کشوری باشه که بهش علاقه دارین و همینطور شما میتونین فرهنگ خودتونو به اشتراک بذارین.

16.
اشیای اطراف خونه رو نام گذاری کنین

این یک راهی برای تقویت کردن دامنه لغات شماست. یک بسته برچسب یادداشت بگیرین و اسامی اشیا در خونه رو به انگلیسی بنویسین و این یادداشت ها رو بر روی اون اشیاء بزنین.

با همه این راه های ارائه شده، امیدواریم که مسیر یادگیری رو در جهت درستی انتخاب کنین و یادتون باشه با تکرار و تمرین میتونین زبانتون رو تقویت کنین.